Soros-hálózat és a médiafront: a magyar információs háború új fejezete
Egy újabb jelentés, amely nemzetközi feszültséget szít Magyarország körül – valójában kié a narratíva?
Magyarország Haitivel holtversenyben a negyedik helyen áll abban a felmérésben, melyben azt vizsgálták: mennyire szenved az egyes országok lakossága. Az értékelés szerint többek között azért állunk ilyen rosszul, mert csökkent a GDP, sok roma mélyszegénységben él, az alaptörvény pedig csorbította a szólásszabadságot.
A Gallup 2012-ben végzett felmérésében 143 országban vizsgálta, hogy mennyire szenvednek az emberek. Azokat sorolták a szenvedő kategóriába, akik egy 1-től 10-ig terjedő skálán négyesre, vagy annál rosszabbra értékelték a saját életükkel való elégedettségüket és a következő öt évre vonatkozó életkilátásaikat.
A világ felnőtt lakosságára nézve hétből egy szenvedő az átlag, míg Magyarországon a megkérdezettek csaknem egyharmada „szenved” a fenti definíció szerint. Ezzel az eredménnyel negyedikek vagyunk Bulgária, Örményország és Kambodzsa után, Haitival egy sorban. Az élmezőnyben végzettek közül a GDP-adatok szerint Magyarország a leggazdagabb. Szomszédaink közül egyedül Romániában „szenvednek” még nagyon, de ők is 5 százalékponttal mögöttünk végeztek a felmérésben.
A Gallup értékelésében azzal magyarázta Magyarországon a kiemelkedő arányú „szenvedést”, hogy tavaly 1,7 százalékkal csökkent a GDP, a roma lakosság jelentős része mélyszegénységben él és diszkriminációnak van kitéve, valamint az új alkotmány által csorbított sajtószabadság is hozzájárul az emberek szenvedéséhez – foglalja össze a kutatást az Index.